Saturday, August 1, 2015

Lapsemeelsete paradiis/ A paradise for children and your inner child


Ma olen Lilleputthammeris ka varem käinud, vist neliteist aastat tagasi, Marian oli siis veel igatahes väike. Siis ei osanud ma arvata, et ma kunagi uuesti siia tagasi tulen, veel vähem oma lapsega. Nüüd kui meie koduks on (ootamatult?) uuesti Lillehammer saanud, teadsin ma kohe, kuhu ma Idaga minema pean. Loomulikult Lilleputthammerisse! 
See on maailma kõige fantastilisem perepark (olgu, ma pole Disneylandis käinud, aga no ma usun, et Lilleputthammer on üks ägedamaid kindlasti) Lillehammerist 16km kaugusel Øyeris . Britt Ida muideks elas just seal, kõrgel kõrgel mäe otsas, seepärast oli täna sinna sõit minu jaoks üsnagi emotsionaalne, palju toredaid hetki tuli meelde. Minu esimesed jõulud Norras, minu teised jõulud, minu kolmandad jõulud SUVEL koos Mariani, emme ja onu Tarmoga...Aga olgu, ärme kaldu teemast kõrvale. 

Niisiis Lilleputthammer. Peaaegu sama vana kui mina (ehitust alustati 1982.aastal). See on Lillehammeri Storgata täpne minikoopia. Selleks, et 135m pikkune tänav saaks nii tõetruu kui võimalik, kasutati ehitusjoonistena vanu fotosid Maihaugenist ning intervjueeriti vanu Lillehammeri elanikke. Lilleputthammeri väljaehitaja Kjell Madsen võttis ühendust isegi antikvariaatidega, et majadele õige värv saada. 
Mis mulle Lilleputthammeri juures kõige enam meeldib, on see, et siin on mõeldud ka kõige pisematele külastajatele. Ida saab varsti kaheaastaseks ja see koht oli tema jaoks vist maapealne paradiis. Mitte et ta oleks seda osanud öelda, kuid tema valjud kilked rääkisid enda eest. Vanuse tõttu mina kõva häälega kiljuda ei julgenud, ma kiljusin vaikselt enda sees;) 
Mul oli tegelikult plaanis Lilleputthammerit külastada homme, aga ilmateade lubas vihma ning ma ei julgenud riskida. Kui nüüd yr.no pange pani ja homme ei saja, siis olen ma ikka pahane küll, sest suurim viga, mis te teha saate, on see kui lähete parki vaid paariks tunniks. Meie olime Idaga seal kolm tundi ja kui parki sulgema hakati, pidin ma ta väevõimuga kaenlasse haarama. Lilleputthammer vajab tervet päeva! Ma tahaks, et mul oleks võimalus sinna igal laupäeval uuesti minna. 

Kui te nüüd arvate, et suvehooaeg on kohe läbi, siis selles on teil muidugi õigus, kuid see ei tähenda, et parki enam külastada ei saa. 22.augustist kuni 3.oktoobrini on park avatud igal laupäeval.Jõuate veel küll. Ja uskuge mind te kahetsete, kui te siiakanti sattudes Lilleputthammerit ei külasta. 
Töötajad selles pargis väärivad erilist tunnustust,nii lapsesõbralikke ja rõõmsameelseid teenindajaid ei ole mina veel varem kohanud.

Piletihinnad: alla 3-aastased tasuta, 3-6-aastased 149NOK (ca 17eur), 6+ 199NOK(ca 22eur). 
Rohkem infot leiate siit: http://www.lilleputthammer.no/

// I´ve been to Lilleputthammer once before, I think it was 14 years ago, I remember my sister was still a "baby" - 11yrs old. I could never have imagined to come back here with my own child. Now that Lillehammer is our hometown, I knew exactly where I need to go with her. To Lilleputthammer of course!
It is the most amazing family park on Earth (okay, I haven't been to Disneyland, but I am sure Lilleputthammer is at least one of the most incredible places to visit with children), located 16 km from Lillehammer in Øyeris. Britt Ida was from Øyer, by the way, she lived on the highest mountain in a little fairy tale house. Driving to Øyer was emotional for me, it brought back so many memories. My first Christmas in Norway, my second Christmas in Norway, my third Christmas in Norway in JULY with my sister, my mom and my uncle. I had wished my sister could see experience the "Britt Ida Christmas" and  when we some years later visited her and Camilla in July, she remembered it. We had a traditional Christmas dinner and got Christmas presents. I got my own kransekake forms...

But back to Lilleputthammer. Almost as old as me (built in 1982) and is a miniture version of Lillehammer's main street Storgata with many of the historical houses that were in Lillehammer in 1930's. To make it as true as possible old photos from Maihaugen were used as "architect drawings" and people from Lillehammer were interviewed. 
What I liked most about Lilleputthammer, is that this is an amusement park with plenty to do for the smallest ones. My Britt Ida is soon two and I think this was  heaven on Earth for her. She didn't exactly say this, because she cannot talk yet, but her laughter and screaming spoke for itself. I felt I was a bit old for screaming, so I helt the screams inside me (because that's what grown ups do, right? Behave decently;)
If it will not be raining tomorrow, I will never trust yr.no again (at the moment it is showing sunshine tomorrow as well, although in the morning it showed heavy rain for tomorrow) and will be quite sad, because the biggest mistake you can make when visiting Lilleputthammer is to have only some hours. We had 3 hours and when they started to close Britt Ida refused to leave. I don't blame her. Lilleputthammer needs a whole day! I wish I could go back there every Saturday!

You still have a change to visit Lilleputthammer this season. Until 22 of August it is opened every day and after that until 3.10 every Saturday. Make sure you go there, when you are visiting this area. You will regret if you don't. My Estonian readers know that my motto is: "Never loose your childish innocence. It's the most important thing", so I tell you as well -  let your inner child have fun, forget "decent" behaviour, just have fun, enjoy life! Thank god for children, together with them it is much easier to forget the polite grown-up stuff;) 

The ticket prices are: children under 3 yrs free of charge, 3-6 yrs 149 nok and 6+ 199nok
More information on: www.lilleputthammer.no

PS: I don't think I have met more childfriendly staff than here. Absolutely fantastic service everywhere. With a big and sincere smile.
    


 
   
 
    
      

No comments:

Post a Comment