Monday, May 2, 2016

Tag The Sponsor - kas see on tõsi?


Ma pean  täiesti ausalt tunnistama, et viimasel ajal  käin ma Perekoolis meelt lahutamas*, sealt leiab palju huvitavat. Alles hiljuti jäi mulle silma teema nimega Denveri blogi (siin)ja ma kohe huviga ootasin, kas tuleb uusi postitusi sel teemal ja siis jäi mulle silma teema "instabeibede elu" (siin). Ma kujutasin ette, et eks seal ikka Grete Kleini või mõnd teist staari, kes keskmisest ilusamad on, materdatakse. Nii on ju kombeks.
Tegelikult ma teemat väga palju rohkem ei lugenudki, sest sinna lingiti erinevaid instagrami kasutajate profiile, kes kommenteerijate arvates koledad olid. Või siis nö Instabeibed. Maitsed on erinevad, ma ei hakanud neid linke isegi uudishimust klikkima. Küll aga jäi mulle silma üks teine link - http://www.returnofkings.com/57571/tag-the-sponsor-exposes-the-depravity-of-modern-women, mis omakorda viis mind edasi sellisele lehele nagu Tag The Sponsor (siin). Ja ma ei suutnud uskuda, MIDA ma lugesin! Selleks, et Instagramis "beibe elu" elada, on naistel väidetavalt sponsorid, kes teatud teenuste eest neile sellist eluviisi lubavad.

Ses mõttes, et ma ei ole kuu pealt kukkunud ja mulle ei tule üllatusena, et teatud naistel ON sponsorid, aga seda, et keegi kallite kottide, kellade, kingade, kleitide nimel on nõus endast saatma "very nasty videos, perhaps of you farting" ja siis sponsoriga kuhu iganes "meeldivalt aega viitma sõitma" tuli mulle küll külma dušina. Päriselt? Kas see on võimalik? Ma scrollisin seda lehte ja mulle tuli neid kirjavahetusi lugedes kananahk peale. Miks naised ometi nii madalale laskuvad?
Uskuge mind ma tahaks ka endale PALJU ilusaid asju, aga mitte kunagi ei suudaks ma raha nimel langeda sellisele tasemele. Kas see sponsoreeritud  elu on tõesti päriselt?Okei, ma jätan endast ilmselt nagu maalt ja hobusega mulje, kes pole midagi kuulnud prostitutsioonist ja tegelikult oleme me sõbrannadega samuti mõningaid IG kontosid vaadanud ja mõelnud, et no sellise elustiili juures peab tegu olema ikka callgirl'iga, sest ei saa olla loogiline, et keegi iga nädal kusagil maailma eri paikades reisib (või noh saab, aga...), igal nädalal uue kella/koti/auto roolis poseerib ning kommenteerijad 90% ajast "kuumad" välismaa mehed on. Kuid no minge lugege neid vestlusi. See on prostitutsiooni eri tase kohe. Kui see mingi nõme labane väljamõeldis pole.

Minu jahmatus (mõnes mõttes mitte üllatuslik) oli suur kui sealt lehelt  ka Eesti päritolu tütarlapse leidsin. Ühtepidi on sotsiaalmeedia ajastul elada ikka õudne. Kõik riputatakse internetiavarustesse üles kommenteerimiseks, keegi ei kontrolli kas see on tõsi või mitte, nii ka siin, keegi leiab lihtsalt su IG konto järgi, et "ah raudselt oled sa ka sponsoreeritud beibe", täägib su pildi vastava hastag'iga ära ja voila, järgmisel hetkel arutlevad minusugused kanad selle üle. Aga võib-olla mõned nö beibed ongi ise edukad ja rikkad, saavadki endale lubada reisimist Monaco ja Dubai vahet, osta iga nädal uue 10 000 euri maksma kella või vähemalt sama palju maksva käekoti? Või lihtsalt elavad libaelu. Noh et käisid LV poes, tegid kalli kotiga pilti, kirjutasid alla "my new purse" ja andsid siis koti kenasti müüjale tagasi, vabandades naeratades, et saatsid mehele pildi, aga mehele ikka ei meeldinud.
Teisalt on aga elukass, kui keegi su eluvale nii labaselt paljastab. Et pole sa ühti edukas ja rikas, vaid lihtsalt sponsorette, kes mõnele naftašeigile nädalavahetuseti oma "very nasty videos of farting" saadab.

Prrrr. Mulle tuli kananahk jälle peale.


*teemad, mis puudutavad/võivad mind puudutada ja võivad mulle haiget teha, jätan ma teadlikult lugemata. Nii nagu on minul õigus blogis arvamust avaldada, on ka neil seal foorumis õigus oma arvamust avaldada. Minu otsustada on, kas sealseid kommentaare lugeda või mitte, saada haiget või mitte. 

12 comments:

 1. appi kui kaugele arhiivi sa tuhnisid, et eesti tüdruku leidsid? no kohe üldse ei leia :(

  ReplyDelete
  Replies
  1. Vist päris sügaval tuhnisin, sest terve tunniajase rongisõidu lappasin seda saiti nagu mingi pervo

   Delete
 2. Ma
  Ka ei leia, anna palun mingi vihje vahemalt

  ReplyDelete
 3. Ega miski viitagi vist ta Eesti päritolule, ma lihtsalt teab seda IG kontot. Ta kontol on ka kirjas "shipping worldwide", ma nüüd siin mõtlen, et mida ta tegelikult shippib.

  ReplyDelete
 4. Mis tahega ta nimi hakkas ja kas tal mitu eesnime?

  ReplyDelete
 5. Ok sain aru, tanks! Kas temaga vestlus ka seal saidil?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Seda ma ei tea/näinud/hakanud silma, aga konto oli ära täägitud. Vot ei tea ju, kas keegi pahatahtlik teeb niisama nalja või on ikka tõepõhi all. Konto tekitab samas küsimusi küll, pärast nende kahe leheküljega tutvumist.
   Samas nagu keegi FBs kirjutas. Valikute küsimus, igale oma, seniks kuni peeglisse saame vaadata, on kõik ok, mis see minusuguse asi arvustada/halvustada?

   Delete
 6. appi ma vist väga saamatu stalker, ikka ei leia :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Instagrami kontot on lihtsam leida, Eesti disainer

   Delete
  2. mis te nüüd piinate, andke veel vihjeid : D

   Delete
  3. http://www.tagthesponsor.com/home/2015/8/6/msgachantelle

   Delete
 7. Ohh ma sain ka nüüd siis aru, millega mu üks ekskolleege elatist teenib, miks u kuus korra kaugetes kohtades reisib (tihti Dubais:)) ja Hermese vôi Chaneli käekotid pole talle probleem:))) Ainuke asi, mis natuke segaseks jäi (ehk hakkab ingl k rooste minema, kuna pole enam igapâevast praktikat), mis selle saidi point on? Reklaamida sponsorettesid? Maha teha neid? Sest see on päris karm, ma ei saanud aru, kust nad need vestlused nâppavad, aga avalikustada konkreetselt inimeste tâisnimed ja näod, niisuguse teksti sees, uhh. Kusjuures ainult naiste omad millegipärast... Vôi no vôib-olla selles maailmas "töötavatel" tüdrukutel on ükskôik? Väga raputav avastus igal juhul:)

  ReplyDelete