Monday, June 20, 2016

Mida teha Lillehammeris vol2 / What to do in Lillehammer vol2


Läks ikka aega, et selle teise osani jõuda, aga mis sa teed, kui vahepeal nii palju olulist öelda oli. Vol1 Maihaugeni kohta võite lugeda SIIT.

Well. It took a bit time to get to vol 2 (vol1 you'll find here). What can I do when there are so many (more?) important things happening, that I almost forgot I promised to share my TOP3 places for children and childish people in Lillehammer area. 

1. Koht, kuhu ma soovitan KÕIGIL minna, on Lillehammerist ca 20km eemal asuv Norsk vegmuseum ehk maanteemuuseum (LINK). Ma olin seal varasemalt parkmetsas jalutamas käinud ja pean ütlema, et muuseum asub maalilise koha peal, kuid rohkem ma muuseumi ei süvenenud. Enne kui meil märtsis külalised käisid ja me, samal ajal kui Ida autos lõunaund magas, väikese jalutuskäigu otsustasime teha. Väike jalutuskäik venis aga umbes kahe tunni pikkuseks muuseumikülastuseks, sest me lihtsalt ei saanud sealt enam ära. Ida oli ka ammu üles ärganud ja liitus meiega. See on koht, kus on lõbus (ja hariv) nii lastel, lapsemeelsetel kui lihtsalt täiskasvanutel;) 
Meie lemmikuks said "purjus prillid", läbi mille sai vaadata kui sirgelt me mööda sirget joont purjus peaga kõnniksime. Ütleme nii, et ma ei saanud üldse pihta. Lisaks veel palju vahvaid interaktiivseid tegevusi, nii et ausalt igav ei hakka, aeg lendab ja te tahate sinna uuesti minna. 
Parim kogu asja juures? Muuseum on täiesti TASUTA


1. The place I suggest to visit FIRST when in Lillehammer area is the Norsk vegmuseum - the Norwegian Road museum. 
I had been walking there once before, and it was really really pretty, but as I am not a fan of cars or roads, I thoght the museum is not my cup of tea. Big mistake to think that. This is one of the coolest museums I have visited. Interactive, fun, with a lot of activities for big(ger) and small(er). We just popped in for a second, because we had visitors from Estonia and had a bit spare time. The second lasted for two hours. We just had so much fun there! Our favorite was the "drunken glasses experience" where you can test how straight you will walk when under the influence. Let's say that I failed compleatly. 
And the best part? It's all FREE. We will be back quite soon!


2. LilleputthammerPeaaegu sama vana kui mina (ehitust alustati 1982.aastal). See on Lillehammeri Storgata täpne minikoopia. Selleks, et 135m pikkune tänav saaks nii tõetruu kui võimalik, kasutati ehitusjoonistena vanu fotosid Maihaugenist ning intervjueeriti vanu Lillehammeri elanikke. Lilleputthammeri väljaehitaja Kjell Madsen võttis ühendust isegi antikvariaatidega, et majadele õige värv saada. 
Mis mulle Lilleputthammeri juures kõige enam meeldib, on see, et siin on mõeldud ka kõige pisematele külastajatele. Ida saab varsti kaheaastaseks ja see koht oli tema jaoks vist maapealne paradiis. Mitte et ta oleks seda osanud öelda, kuid tema valjud kilked rääkisid enda eest. Vanuse tõttu mina kõva häälega kiljuda ei julgenud, ma kiljusin vaikselt enda sees;) 
Meie varasemast külastusest saate lugeda SIIT. Piletihinnad: alla 3-aastased tasuta, 3-6-aastased 149NOK (ca 17eur), 6+ 199NOK(ca 22eur). Rohkem infot leiate siit: http://www.lilleputthammer.no/


2.  I´ve been to Lilleputthammer once before, I think it was 14 years ago, I remember my sister was still a "baby" - 11yrs old. I could never have imagined to come back here with my own child. Now that Lillehammer is our hometown, I knew exactly where I need to go with her. ToLilleputthammer of course!
It is the most amazing family park on Earth (okay, I haven't been to Disneyland, but I am sure Lilleputthammer is at least one of the most incredible places to visit with children), located 16 km from Lillehammer in Øyeris. Britt Ida was from Øyer, by the way, she lived on the highest mountain in a little fairy tale house. Driving to Øyer was emotional for me, it brought back so many memories. My first Christmas in Norway, my second Christmas in Norway, my third Christmas in Norway in JULY with my sister, my mom and my uncle. I had wished my sister could see experience the "Britt Ida Christmas" and  when we some years later visited her and Camilla in July, she remembered it. We had a traditional Christmas dinner and got Christmas presents. I got my own kransekake forms...

But back to Lilleputthammer. Almost as old as me (built in 1982) and is a miniture version of Lillehammer's main street Storgata with many of the historical houses that were in Lillehammer in 1930's. 


3. Hunderfossen on täiesti omaette klass. (Minu jaoks) kohutavalt kallis, kuid ma ütlen teile, et kuid absoluutselt väärt igat kulutatud ööri. Vaadake ilmateatest järele, et oleks ilus ilm, võtke kaasa piknikukorv ning minge veetke kogu perega üks ilus päev. Meil esimene kord läks Idaga kõik natuke viltu (loe SIIT), aga aastaga on kasvanud nii tema kui ka mina emana, nii et ma olen veendunud, et nüüd ei tahaks kumbki meist sealt enam ära tulla. 
Pilet: 385NOK täiskasvanu, lapsed alla 90cm tasuta, üle selle 330NOK


3. Hunderfossen is a...I don't even have words for this place. The amusement park is quite expensive, but boy, there are so many things to do, so I promise every penny you spend is worth the experience. Yes, also for adults! I went there last year (read HERE) and yes, things didn't go as perfectly as I had planned in my head, but this year Ida has grown, and so am I as a mother, so when we go now - I am sure we will have the time of our life. 
When you go there, don't forget to take with you the picnic basket! When the weather is nice, there's harder to think of a nicer place for a family picnic!

No comments:

Post a Comment